Porównanie materiałów filtrujących

Właściwości wkładu Fibalon

Porównanie FIBALON z innymi wkładami filtrującymi

Poniższa tabela prezentuje porównanie najważniejszych cech różnych materiałów filtrujących. Fibalon jest innowacyjnym wkładem filtrującym i pod wieloma względami przewyższa inne produkty. Charakteryzuje się dużą dokładnością filtracji, jest trwały i nie wymaga tak częstego płukania jak piasek.


Charakterystyka produktu Piasek kwarcowy Szkło filtracyjne Filtr kartuszowy Fibalon
Dokładność filtracji 70 µm 50 µm 40 µm 8-10 µm
Opory przepływu
Ciężar właściwy
Częstotliwość płukania co 7 dni co 7 dni co 3-4 dni co 14 dni
Okres eksploatacji 3 lata 5 lat 3 miesiące 3 lata
Odporność chemiczna duża bardzo duża mała duża
Konieczność koagulacji tak tak tak/nie nie

Co to jest FIBALON?

Fibalon jest nowoczesnym materiałem filtrującym do basenów, wanien spa, stawów. Kulkami Fibalon można zastąpić tradycyjny wkład filtrujący jak piasek, czy wkład kartuszowy.

Został opracowany przez niemieckich naukowców, którzy poszukiwali materiału filtrującego dzięki, któremu możliwe będzie zmniejszenie zużycia energii potrzebnej do prawidłowej filtracji wody. Jednocześnie postawiono sobie warunek, aby proces filtracji był co najmniej tak samo skuteczny jak przy użyciu dotychczasowych wkładów.

W efekcie powstały kulki formowane ze specjalnych włókien polimerowy o różnych długościach i strukturze. Po przeprowadzeniu serii testów okazało się, że materiał ten ma znacznie lepsze właściwości filtrujące od normalnych wkładów z piasku kwarcowego. Sama forma kulek sprawia dodatkowo, że Fibalon jest niezwykle wszechstronnym materiałem filtrującym, który można stosować w różnego rodzaju filtrach.

fibalon
fibalon
fibalon